Hivatalos Kormányzati portál.

Hivatalos Városi portál.

2020.08.29. szombat

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megküldte az intézkedési tervet a 2020/2021-es nevelési
évben a köznevelésben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről.

Intézményünk intézkedési terve.

2020.08.25. kedd

TÁJÉKOZTATÓ a koronavírus (COVID-19) járvánnyal összefüggő adatkezeléssel kapcsolatban.

2020.03.16. hétfő

Tisztelt Szülők!

Köszönjük a gyors és majdnem mindenkinél pontos jelzéseket!
Az intézmény március 17-én, kedden 6:30 és 15:30 között tudja még azokat a
szülőket fogadni, akik nem vitték el gyermekük személyes holmiját!

A leállás alatt lehetőség van igényelni a közétkeztetést.

Határideje 2020. március 17. kedd 9:00 óra.
Aki a továbbiakban is szeretné igényelni a közétkeztetést, kizárólag előre csomagolt
dobozokban tudja majd átvenni március 18. szerdától.
A dobozok árát mindenkinek meg kell fizetni, mely plusz 100,-/nap/fő.
Az igények jelzése az óvoda honlapján lévő űrlapon történik.

Tájékoztató letölthető: itt

Leállás alatti étkezési igénylése: itt

2020.03.15. vasárnap

Rendkivüli közlemény Szülök részére.

Az intézmény március 16-17-én, hétfőn és kedden még ügyeletet tart és fogadja azokat a gyerekeket, akiknek a rendkívüli helyzetben még nem sikerült megoldani az elhelyezését.

A hétfői, keddi lemondást, illetve a leállás alatti étkezés igényüket(kérem, ezt a megjegyzés rovatban jelezzék felénk)  ITT tehetik meg. Március 16. hétfő 7:00 óráig tudjuk elfogadni a hétfői, keddi étkezések lemondását!

2020.03.14. szombat

Óvodával kapcsolatos tudnivlalók hamarosan felkerülnek.

A Balatonalmádi Operatív Törzs mai döntései:

Koronavírus idősekről szóló tájékoztatás.

Kedves Szülők!

A kormányzati bejelentés szerint 2020. március 16-tól az iskolák bezárnak, új oktatási rend lép életbe.
Az óvodákkal kapcsolatban még nem kaptunk hivatalos információt, így a későbbiekben küldünk tájékoztatást!
Figyeljünk gyermekeinkre és nagyon vigyázzunk az idősekre!
Kérjük figyeljék az információs csatornáinkat!

Üdvözlettel:
Beckerné Sabján Ottilia
Óvodavezető mb.

2020.03.13 péntek

Tájékoztató Szülőknek.

Tisztelt Szülők!

Ma délután a Polgármester operatív törzset hozott létre a város intézményeinek vezetői bevonásával. A facebookon a Balatonalmádi Város profilon meghallgatható.

Tájékoztatom Önöket, hogy Óvodánk a koronavírus megelőzése érdekében óvintézkedéseket hozott!  Kérem ezek fokozott betartását!

1.    A bejáratnál található kézfertőtlenítő használata ajánlott!

2.    A gyermekeket alapos szappanos kézmosás után kísérjék be a csoport szobába!

3.    Fogkeféket kérjük haza vinni, ebben az időszakban nem mosnak fogat a gyerekek az óvodában!

4.    Törölközőket kérjük haza vinni, ebben az időszakban papírtörlőt használunk!

5.    Ágyneműt kérjük, minden héten vigyék haza. Az óvodai lepedőket is kivételesen haza küldjük, kérjük azokat  feltétlenül hozzák vissza, mert minden gyereknek 1 db van!

6.    Otthonról hozott plüss figura helye csak a gyermek jelénél lehetséges (nincs közös kosárba gyűjtés!), szükség esetén természetesen használhatják, de utána is a jeleknél kell tartani!

7.    A gyermekek tartsák be az úgynevezett köhögési etikettet: papír zsebkendő használata köhögéskor, tüsszentéskor, orrfolyáskor, a használt zsebkendő kidobása, majd alapos kézmosás!

8.    Kerüljék a szokásos érintkezési formák közül a kézfogást, puszit (családtagokon kívül)!

9.    Köhögő, lázas, náthás gyermek NE látogassa az intézményt (házirend)!

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott tájékoztatás alapján kérjük azokat, akik bármilyen módon kapcsolatba kerülhettek itthon vagy külföldi tartózkodásuk során fertőzött személlyel, így különösen a fertőzéssel érintett országokban vagy területen jártak vagy onnan ideérkező személlyel (közvetlen családtag, rokon, ismerős) itthon találkoztak ne jöjjenek óvodai közösségbe!

A fenti esetekben, kérjük haladéktalanul vegyék fel telefonon a kapcsolatot a háziorvosukkal és kövessék az Ő utasításait!

A kormányzati portálok, az óvodai közösség és családtagjaink védelme érdekében nyomatékosan kérjük, hogy szabadidős programjaikat, külföldi munkavállalásukat úgy szervezzék, hogy a fertőzés szempontjából kiemelt kockázatú helyeket (pl: fertőzött országok, területek, gócpontok, repülőterek) kerüljék, illetve amennyiben ez elkerülhetetlen, akkor az óvoda értesítése mellett elővigyázatosságból, a többi szülő megnyugtatása miatt a gyermek 2 hétig kérjük, ne jöjjön óvodai közösségbe!

Természetesen minden szülőnek joga van, hogy megelőzés céljából otthon tartsa gyermekét, ezen szándékát mindenképpen jelezze az óvoda felé! Családi igazolás a megszokott módon történik: 1 nappal előre jelezve, ebéd lemondásával. Igazolt napok száma nincs korlátozva az óvodában.

Az egészség megőrzése érdekében köszönjük együttműködésüket!

Üdvözlettel:
Beckerné Sabján Ottilia