Almádi Magocskák Óvoda és Bölcsőde - Balatonalmádi

Kedves Szülők!

Óvodánk egy kis újítással szeretne kedveskedni Önöknek.
Terveink szerint minden hónapban 1-2 alkalommal jelentkezünk egy kis ajánlóval. Az
Óvoda éves programtervéhez igazodva minden hónapban másik csoport kalauzolja
Önöket az óvodai élet világába.
Fogadják szeretettel írásainkat!

A közlekedésre neveléssel rendszeresen és folyamatosan foglalkozik Óvodánk a nevelő és oktató munkánk során. Jó kapcsolatot ápolunk a Balatonalmádi Rendőrkapitányság Megelőzési csoportjával is, akik segítségével 2019. óta újra részt veszünk az Ovi-zsaru programban. Biztonságos Óvoda.

2021. május 02.

Az anyák napja az év egyik fontos napja, amikor az anyákat, nagymamákat ünnepeljük, akiktől az életünket kaptuk, akik felneveltek minket. Magyarországon május első vasárnapjára esik. Anyák napja.

2021. április 22.

Óvodánkban is évek óta hagyomány már, hogy április utolsó heteiben 1-2 hetet ezzel a témával foglalkozunk, hiszen Pedagógiai Programunk alappillére a környezet védelmére, megismerésére, szeretetére nevelés.  Föld napja az óvodában és otthon.

2021. április 06.

A tavasz eljövetelével hamarosan eljön a húsvét, mint a kereszténység legnagyobb ünnepe. Tavasz, húsvét.

2021. március 15.

Március 15. Nemzeti ünnepünk. Egy kis történelmi áttekintés arról, mi történt ezen a napon.

2021. február 16.

Farsang a tavaszvárás ősi ünnepe, mely vízkeresztkor (január 6.) kezdődik, és hamvazószerdáig tart. Utolsó napja húshagyó kedd. Ez az időszak a nagy mulatságok, lakodalmak, disznótorok és alakoskodások
időszaka volt régen is. Farsang

2021. február 12.

Február másodikához, gyertyaszentelő napjához több szokás is tartozik, de ezek közül talán
a legismertebb a medvejóslás.Mackóhét óvodánkban.

2021. január 29.

Ősz elején már elbúcsúztunk a költöző madaraktól, de mi a helyzet az itthon telelő madarakkal?

Madáretetés.

2021. január 19.

Óvodai napirendünkben nagyon fontos szerepet tölt be a szabadban töltött idő. Ha az időjárás megfelelő, akkor kivisszük a gyerekeket az udvarra, vagy teszünk egy sétát a városban, netán kirándulunk.

2020. december 17.

A Karácsony közeleg... Várakozzunk és bízzunk. Most talán még nagyobb
szükség van rá, hogy a gyermekeinknek a közös tevékenységek által
biztonságot nyújtsunk és tovább tudjuk adni értékeinket!

2020. november 26.

Öko-ovis vagyok! Hulladék csökkentési hét az óvodában.

2020. november 04.

November 11. Szent Márton napja

2020. október 09.

Európai Mobilitási Hét + „A zene az kell”

2020. szeptember 29.

A népmese napja.

2020. szeptember 11.

Óvodás lettem! Autómentes hét!